Využijte IP protokol a přineste do Vaší organizace výhody, jako zvýšení efektivity práce uživatelů a snížení nákladů na komunikaci. Propojte více pracovišť pod jednu nadřazenou jednotkou a mějte k dispozici záložní server, který v případě poruchy hlavní jednotky převezme její funkci. Připojte nový systém k existujícím pobočkovým ústřednám a modernizujte Vaši firemní komunikaci bez nutnosti výměny všech pobočkových ústředen.

Proč IP?

  • Snížení nákladů na komunikaci
  • Propojení vzdálených pracovišť v jeden komunikační celek
  • Spolehlivá komunikace díky záložnímu serveru
  • Snadná správa systému přes web
  • Koncová zařízení na míru Vašim potřebám - stolní telefony, manažerské terminály, bezdrátová sluchátka, komunikační kamery,...
  • Moderní IP systémy Vám umožní z firmy instalovat IP telefony ve vzdálené lokalitě, např. v domácí kanceláři zaměstnance. IP telefony lze prostřednictvím IP sítě dálkově konfigurovat a používat je jako vnitřní linky Vašeho firemního systému. Mobilní zaměstnanci používající softwarové telefony mohou rovněž používat mobilní telefony v roli vnitřních linek, jsou-li mimo kancelář.
  • I v případě poruchy hlavního serveru dokáže IP systém poskytovat služby. V systému je vytvořen záložní server, který v případě poruchy dočasně převezme funkci hlavního serveru a zajistí normální fungování komunikačních služeb až do odstranění problému. Tím se umožní jednotlivým lokalitám fungovat nezávisle. IP koncová zařízení se také mohou zaregistrovat k záložnímu serveru.
  • Příklad: Dceřiná výrobní společnost s německým vlastníkem disponuje dvěma výrobními závody v ČR a vedením společnosti v Německu. Společnost STAND byla oslovena s poptávkou propojení všech tří lokalit s cílem minimalizovat náklady na vzájemné hovorné. Řešení spočívá ve třech ústřednách Panasonic KX-NS500, které jsou vzájemně propojeny technologií VoIP. Hovory mezi takto propojenými ústřednami jsou zcela zdarma. Navíc, zařízení ústředen umožňují dálkovou správu, která je, především u dodávky v německé centrále, velmi výrazným benefitem.

Zeptejte se nás na možnosti využití IP telefonie právě ve Vašem podniku:

Souhlasím s Podmínkami zpracování osobních údajů

Případové studie nasazení technologie VoIP

Doporučujeme