NFC: Snadný mobilní tisk i autentizace

Nové multifunkční stroje Konica Minolta bizhub C258, C308 a C368 jsou vybaveny technologií NFC (Near Field Communication) umožňující bezkontaktní propojení s chytrými telefony a tablety. Zjednodušila se tím funkce mobilního tisku a současně usnadnil proces autentizace uživatelů, kteří již s sebou nemusí nosit čipové karty. Nové stroje nabízejí také intuitivní ovládací panel, podporují cloudové služby a mají rozsáhlé možnosti správy a individuálního přizpůsobení.

S mobilním přístrojem se nyní stačí k multifunkci přiblížit na vzdálenost několika centimetrů, čímž se automaticky aktivuje WiFi síť a stáhnou tisková data bez nutnosti povelu uživatele. Na displeji multifunkce lze stiskem jediného tlačítka zadat základní povely, jako tisk nebo skenování z či do mobilního přístroje, případně další operace.

NFC technologie je kompatibilní s operačním systémem Android. Pro zařízení značky Apple je k dispozici srovnatelné řešení založené na technologii Bluetooth.

Ovládání nových strojů je intuitivní a klienti si mohou snadno přizpůsobit vzhled řídícího displeje. Přístroje jsou vybaveny také dokončovacím finišerem, který umožňuje sešít či děrovat vytištěné dokumenty.

Pro tisk z mobilních zařízení je od roku 2011 také k dispozici aplikace PageScope Mobile, která umožňuje zadávat tiskové úlohy z mobilních přístrojů se systémem iOS a Android. Uživatelé v tomto případě nemusejí být připojeni k firemní WiFi síti, a mohou tak pracovat odkudkoliv.

Z hlediska ekologie a snižování provozních nákladů, jsou stroje vyrobeny z 25% z recyklovatelných plastů a jsou minimálně energeticky náročné.